180 godina postojanja i rada

Projektna nastava

U našoj školi je održan čas hemije na engleskom jeziku uz aktivno učešće učenika sa novoformiranog smera za učenike sa posebnim sklonostima za računarstvo i informatiku. Novi smer u našoj školi pohađa 11 učenika, pa je pažnja nastavnika usmerena na svakog učenika pojedinačno.

Učenici su pripremili prezentacije koje su predstavili na objedinjenom času hemije, engleskog jezika i informatike.

Uvaj čas je realizovan kao čas projektne nastave čime su se nastavnici naše škole aktivno uključili u realizaciju sveobuhvatnog projekta reforme gimnazijskog obrazovanja.

Akcenat na ovom smeru je na računarstvu i informatici. Sa 9 časova nedeljno zastupljena su tri informatička predmeta na prvoj godini; primena računara, programiranje i računarski sistemi.

Novi informatički smer u našoj školi je zaista ispunio sva očekivanja učenika. Nadamo se da će učenici osnovnih škola koji već sada razmišljaju o upisu u srednju školu takođe izraziti zainteresovanost da upišu IT smer u našoj školi i time omoguće sebi da nakon gimnazije pohađaju najbolje akademske studije i zaposle se u nekoj uspešnoj IT kompaniji.

Prezentacije učenika

Elektronski servisi